Barevný podzim v ŠD

Školní družina bude v tomto roce putovat celoročním plánem „Cesta za pokladem“.

Na každý měsíc si vychovatelky pro žáky připravily plnění jednotlivých úkolů zábavnou formou. Září jsme započali tvořením vlajky, která nás bude provázet po celý rok školní družiny, dále pak pokřikem a seznámením s plánem cesty. S nástupem října jsme připluli k přírodovědným ostrovům. Společně jsme přivítali zajímavými aktivitami příchod podzimu. Učili jsme se ho vnímat všemi smysly – zjištovali jaké barvy a vůně nám podzim přináší. Mimo jiné se žáci podíleli společnými silami na přípravě podzimní slavnosti – Halloweenu. Barevný listopad nám umožnil poznat ostrov hudby. Hry s hudebními nástroji jsou příležitostí, jak dát dětem možnost prožít na vlastí kůži spontánní tvořivý proces, poznávat sebe i druhé. K podzimu patří neodmyslitelně i pestrá podzimní výzdoba. S přáním hezkého počasí jsme mohli podnikat vycházky, kde jsme poznávali přírodu nebo jsme volný čas krátili různými hrami, které si děti náramně užívaly.