Ovoce do škol 2018

I tento rok se děti ze školní družiny mohly těšit na ochutnávku ovoce a zeleniny v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“.

Tato akce byla realizována dne 13. 6. 2018 v prostorách základní školy. Paní vychovatelky připravily ovoce a zeleninu na tácky, kdy část pokrájely a připravily k ochutnávce. Následovalo povídání o použití a poznávání v celém tvaru. Nakonec přišla na řadu ochutnávka se zavřenýma očima. Děti si nejdříve přivoněly a potom ochutnaly kousek, který přiřadily k danému ovoci nebo zelenině. A co ochutnávaly? Například známé ovoce jako pomeranč, jablko, hrušku, banán. Nebo méně známé druhy, mezi které patřily melouny (žlutý, kantalupe), mochyně, ananas, kumquat, grep, mango, maracuja, fenykl, salát římský atd. Dětem se poznávání dařilo a z celé akce byly nadšeny.